Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün muhtevain bilmemiz en iyisini seçmemiz yürekin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda eksik gördüğünüz bir ıstılah evet da hatalı bir had varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın asliye hizmetlevini alegori getiren ana bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğu kez değsorunmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki sarrafiyelığın aşırı ısınmasını önlemek derunin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Kafalık): Atomizerin içindeki bu mebdelık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Cılızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer başlangıçlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değçalışmatirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı vakit ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni kellelayanlar bağırsakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( sarrafiyelık) derunerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın allıkıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin okkalı doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Icabında tankı büsbütün tıntınşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Kellelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne denli dem dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve ceninisakıt ohm bileğerlerine malik tıklayın ürünlerdir. Sizin sinein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde bulunan nikotin burada oranına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var anlamındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solukmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan omurga bir kimyevi üstelikşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik hasiyet yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğaksiyonebilen elektronik sigaraların hazır sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline ehil olan bu tellerin kalınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kellelangıç Seti ilk posta elektronik sigara kullanacaklar sinein salık edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle şayeste fiyatlı ve tasarrufı yalın kat ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz küçümencik). Mürtefi güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mürtefi oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da faik miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi baki likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun kesiksiz ıslak kalması kucakin tasarlanmıştır. Bu sayede dertli tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yanında ekseriya kibar bitkisel gliserin tenasüpına iye (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öteki standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler oranlı ekipman(devamlı deşarj debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer çıbanlığı yahut bobin sarımı olabilir. Sizin dâhilin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğişlemtirilebilir anlamındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Atmosfer Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde çekicilik denetleme mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz hava misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu denetçi etmenizi sağlamlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir tabütüvante çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi ciğerin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama E Sigara sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar